Munkatársaink cikkajánlója a könyvtárunkba járó folyóiratokból 2022.5.B
Óváryné Fabók Krisztina: Itt a tavasz: karalábé, saláta, retek
"A hazai fogyasztók jó minőségű zöldséggel való ellátása a fő cél", -írta Óváryné Fabók Krisztina. A cikk olvasása során megtudhattuk, hogy melyik a vezető cég karalábé nemesítésben. A világon évente két milliárd darabot termesztenek és ennek is 80%-át inkább csak Vietnámban, Németországban, Olaszországban, Spanyolországban és Magyarországon.
A fiatal generáció a zöldségekben is a könnyen elérhető árut keresi, de fontos számukra a frissesség, a származási hely és a megbízhatóság. Az olvasás során megtudhatjuk azt is, hogy miről ismerhető fel a karalábé frissessége és, hogy milyen szín- és ízváltozatokkal kísérleteznek a nemesítők.
forrás: pixabay
A karalábé mellett még a retek és a saláta is szóba került a Krisztina írásában és ezeknek a zöldségeknek is megvan az idénye és felvásárlási piaca, valamit az ott tárolhatósági praktikussága.
Széles körben ajánlom olvasásra Óváryné Fabók Krisztina írását.
Olvassa el a cikket és/vagy kérje könyvtárunkban a folyóiratot!
Ódor-Horváth Adrienn
címlapkép: https://dimag.hu/storage/publishments/covers/62041_cover.jpg
A kertész szakma hetilapja elsősorban az ágazatban dolgozó gyakorló kertészek, a közvetlen szakmai irányítók, induló kisvállalkozók, az oktatási intézmények hallgatói számára készül. Állandó, naprakész kapcsolatot tart fenn az ágazati irányítás és a termelők között
A Kertészet és Szőlészet első megjelenése, 1951 óta a kertész szakma mértékadó lapja. Többszöri arculatváltást követően ma már hetenként 32 oldalon jelenik meg, az árutermelő kertészek számára a gyakorlatban hasznosítható nélkülözhetetlen információkkal.
A különböző rovatok témái a szakterületek technológiai, illetve fajtaújdonságai, lényeges növényvédelmi és piaci információk. Rendszeresek a külföldi üzemlátogatásokról, szakkiállításokról írott riportok, beszámolók. A szakmai szervezetek és a szakoktatás helyzetét, működését is folyamatosan figyelemmel kíséri. Szakmapolitikai kérdésekben tájékoztat, beszámol rendezvényekről, tudósít a gyakorló kertészek számára hasznosítható fontos tudományos kutatások eredményeiről.
Forrás: https://magyarmezogazdasag.hu/kerteszetesszoleszet
A korábbi cikkajánlókat az alábbi linkre kattintva olvashatja el:
Az ideológia csak egy bunker: Görög Lászlóval Marton Éva beszélgetett (SZÍNHÁZ folyóirat) (Online)
Fűszernövények: álmodozáshoz és a ragulevesbe (KÉPMÁS folyóirat)(Online)
Így gondozd a szamócát, hogy bőségesen teremjen! (ZÖLD ÚJSÁG folyóirat)(Online)
Braun Tibor: „A könyvek illata” (TERMÉSZET VILÁGA folyóirat)(Online)
Dr. Szűts Zoltán: A Facebook titkai (IPM folyóirat)(Online)
Fehér Anna Magda: Az Egyiptomi, aki csak pálinkát akart mérni (SZÍNHÁZ folyóirat)(Online)
Váradi Ibolya: Nem pofás kis történeteket várok tőled. A zsákmányodra vagyok kíváncsi – Kepes András író a Forbes Kilövésen (FORBES MAGYARORSZÁG folyóirat) (Online és nyomtatott folyóirat)
Nem bántja a szemét? – Műanyagba merülve (TERMÉSZET VILÁGA folyóirat)
Élj maradéktalanul! - Kampány indult az élelmiszerpazarlás csökkentésére (ZÖLD ÚJSÁG folyóirat)
Szám Kati: „Ha mélyre visznek, még magasabban szárnyalok” – Interjú Popova Aleszjával (KÉPMÁS folyóirat) (Online és nyomtatott folyóirat)
Perjámosi Sándor: Elcsatolt múzeumok és közművelődési egyesületek: A trianoni békeszerződés elfeledett következményei (TERMÉSZET VILÁGA folyóirat) (Nyomtatott folyóirat)
Berényi Marianna: Fiktív lények múzeumai (MúzeumCafé folyóirat)(Online)
Bánát Anna: Marék Veronika - Nem hittem, hogy a rajzaim túlélik az ezredfordulót (FORBES MAGYARORSZÁG folyóirat) (Online és nyomtatott folyóirat)
Konok Veronika – Peres Krisztina: Hagyjam vagy ne hagyjam? A „kütyüzés” hatása a gyerekekre (Mindennapi Pszichológia)(Online)
Kiss Erika: Farsang és diéta: ezekkel az ételekkel dobd fel a téli napot (Diéta&Fitnesz Magazin) (Online)
Bogos Zsuzsanna: A magyar gasztronómia legjellemzőbb hungarikuma: a pirospaprika története (KÉPMÁS folyóirat) (Online)
Mennyire éles a szemed? Találd meg a más színű háromszögeket! (Zöld Újság )(Online)
Váradi Ibolya: Szólj, ha segíthetek! – ezt ne mondd gyászolónak! De akkor mit igen és hogyan gyászoljunk mi magunk? (FORBES MAGYARORSZÁG folyóirat) (Online és nyomtatott folyóirat)
Topolay Gábor: Szoboszlai Dominik: Itt egy AMG Merci számít hétköznapinak (FORBES MAGYARORSZÁG) (Online és nyomtatott folyóirat)
G. Tóth ILda: Karanténhobbinak indult, aztán 2400 percnyi mesét rögzítettek, és üzlet lett belőle
– ma már a szülők is szívesen hallgatják Huzella Júlia mesecsatornáját (FORBES MAGYARORSZÁG) (Online és nyomtatott folyóirat)
Dogossy Katalin: Remeték régen és ma (RIDIKÜL MAGAZIN (2021. szeptember, p. 22-29.) (Nyomtatott folyóirat)
Szász Adrián: Ő volt a vadász és a sebesült madár is – A megrendítő sorsú Fekete István mindig a szívével írt (KÉPMÁS MAGAZIN) (Online és nyomtatott folyóirat )
Árkovits Amaryl: Miért égessük el a régi a régi naplóinkat - avagy miért ne? (Mindennapi Pszichológia)(Online és nyomtatott folyóirat)
Bedő Iván: Igencsak sűrű lesz az idei év a Hold környékén, mutatjuk a 2022-es űrmenetrendet (HVG)(Online és nyomtatott folyóirat)
Baráz Csaba - Sütő László: A Bükkalja és a kaptárkövek (A Földgömb) (Online és nyomtatott folyóirat)
Demeter Anna: Időutazás a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtárban (Magyar Krónika Magazin) (Online és nyomtatott folyóirat)
Manipuláció, vagy valóban egészséges a vásárlás? (Zöld Újság )(Online és nyomtatott folyóirat)
Zero waste takarítás (Zöld Újság )(Online és nyomtatott folyóirat)