Ajánló folyóiratainkból 21.
A lapszámok a könyvtárunkban elérhetőek és
a legfrissebb számok kivételével 7 napra kikölcsönözhetőek.
2021. JÚLIUS 5-től KORLÁTOZÁS NÉLKÜL LÁTOGATHATÓ A KÖNYVTÁR.
A Könyvtár a küszöbön szolgáltatásunk továbbra is működik előzetes megrendeléssel, egyeztetett időpontban.
címlapkép: http://mediacity.hu/mediacity/cimlapok/chip.jpg
A Chip Magazin 1989 óta megjelentetett tudományos,számítógépes havilap.
A CHIP magazin a számítástechnika digitális iránytűje, a hazai piac piacvezető magazinja, amely a technológia varázslatos világáról közöl naprakész információkat.
A CHIP magazin stílusosan, érthetően ír a technológia izgalmas, varázslatos világáról. Mindig segít olvasóinak kiválasztani a legjobb hardvereket vagy épp a meglévőkből kihozni a maximumot. Tartalmazza a leghasznosabb tippeket a Windowshoz, az Androidhoz, az Apple készülékeihez, az otthoni hálózatokhoz, a közösségi médiához.
Tesztjei alaposak, függetlenek, megvesztegethetetlenek - olvasóink mindig tudják, melyek a legjobb vételek, a legnagyobb átverések, hogyan hozzák ki a legtöbbet hardvereikből és szoftvereikből.
Forrás: https://www.facebook.com/chipmagazin/about/?ref=page_internal
címlapkép: https://digitalstand.hu/lapszamkep/118241/attekinto/0/13
A TermészetBÚVÁR magazin egy ismeretterjesztő, 2 havonta megjelenő magazin
A TermészetBÚVÁR hazánk (sőt talán Európa) egyik legnagyobb múltú tudományos ismeretterjesztő orgánuma. A Franklin Társulat 1935-ben alapított, BÚVÁR című havilapjának jogutódjaként 1990 óta szolgálja fő hivatásként, határokon átnyúló tudásgyarapítással, szemléletformálással, tehetséggondozással a környezeti tudatosság erősítését.
A TermészetBÚVÁR magazin különösen fontos szerepet tölt be a felnövekvő korosztályok környezeti nevelésében. Sajátos eszközeivel kiegészíti, gazdagítja az iskolai tananyagot. Egyes elemeiben és összefüggéseiben bemutatja a flórát és a faunát. Tudományos megalapozottsággal, szemléletes példákkal bizonyítja az ember és a természet szoros kapcsolatát, egymásra utaltságát. Segíti a hazai tájak, védett és védelemre érdemes területek, természetes és alkotott értékek felfedezését, és ezzel is egyengeti a szülőföld megszerettetésének útját. Útirajzaival ablakot nyit a világra. A tőlünk földrajzilag távoli vidékek megismertetésével erősíti az egyetemesség, az összetartozás gondolatát. Merít az élenjáró kutatási eredményekből. Ezen kívül értékes külföldi művek közkinccsé tételével is többletet ad az oktatáshoz.