Ajánló folyóiratainkból 10.
A lapszámok a könyvtárunkban elérhetőek és
a legfrissebb számok kivételével 7 napra kikölcsönözhetőek.
Az Élet és Tudomány magyarországi országosan terjesztett tudományos ismeretterjesztő hetilap.
Elsősorban a magyar tudományos élet eredményeire koncentrál, jellegzetessége, hogy a kutatók saját maguk írnak eredményeikről közérthető, népszerű formában. Érdeklődésének középpontjában a magyar és nemzetközi aktuális tudományos eredmények, valamint a tudomány hétköznapi kapcsolódási pontjai állnak.
Célja a tudomány iránt érdeklődő, legalább középfokú ismeretszinttel rendelkező olvasó pontos tájékoztatása. Fontos szerepe van a legújabb magyar találmányok és tudományos eredmények országos elterjesztésében, valamint a nemzetközi eredmények magyarországi megismertetésében. Nem egy minél nagyobb profitra törekvő, hanem a tudomány értékei iránt elkötelezett lap.
A lapot 1946-ban ugyanezen a néven alapította Szent-Györgyi Albert, első felelős szerkesztője Csűrös Zoltán vegyészmérnök volt. A lap első példánya 1946 decemberében jelent meg, melyhez a Nobel-díjas lapalapító maga írta a bevezető cikket.
2006-ban Magyar Örökség díjat kapott.
A korábbi lapszámok: "Élet és Tudomány 1946-2019" az Arcanum adatbázisban.
További Információk:
Forrás: https://hu.wikipedia.org/wiki/%C3%89let_%C3%A9s_Tudom%C3%A1ny
A Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) 1947. januárjában indította el a MAGYAR HORGÁSZ című magazint, amely célul tűzte ki a horgászkultúra terjesztését, a horgásztársadalom érdekének szolgálatát, és a horgászati élet híreinek ismertetését. A folyóirat havonta jelenik meg.
A több mint 70 éves újság 50 000 példányban jelenik meg, és a mai napig állja a versenyt a belföldi és az európai horgászfolyóiratokkal is. A MAGYAR HORGÁSZ – közkedvelt nevén MAHOR – állandó munkatársai kiváló gyakorlati horgászok és közismert szakírók is egyben.
A lap feladatának tartja – a horgászkultúra részeként – a horgászetika ébrentartását, felhívja a figyelmet nemcsak a vízi környezet, a vizek, a partok növény- és állatvilágának és kifejezetten a hal életterének (ívó – ivadéknevelő – telelőhelyeinek) védelmére, hanem a hallal való bánásmódra is. 2015-ben nagy mértékű változáson ment keresztül a MOHOSZ és a MAHOR is. A MOHOSZ új vezetősége frissítette a szervezeti és operatív irányítási rendszert, a horgászsport támogatási rendszerét, valamint az arculatot és a logókat is.
A MAHOR fokozatosan megújuló tartalommal és megjelenéssel – az olvasói igényeknek megfelelve – jelentősen átalakult és folyamatosan újul továbbra is. A megújulás célja volt az is, hogy jobban látszódjon mindketten egy családhoz tartoznak. Ezt erősíti a közös weboldal is
A korábbi lapszámok: "Magyar Horgász 1947-2019" az Arcanum adatbázisban.
További Információk:
Forrás: https://adtplus.arcanum.hu/hu/collection/MagyarHorgasz/